Обмін досвідом: представники Комарської сільської ради відвідали ФГ "Біткіне"

Дата: 16.09.2021 16:01

Сьогодні новостворені територіальні громади мають однотипні проблеми – збільшити бюджет, залучити інвесторів, забезпечити достойний соціально-економічний розвиток. Знаходити шляхи вирішення проблемних питань допомагає обмін досвідом, який  є невід’ємною складовою процесу децентралізації.

Представники Комарської сільської ради відвідали фермерське господарство «Біткіне» (село Труженка  Маріупольського району),  яке стало учасником Проєкту розвитку підприємництва для постраждалого від конфлікту сільського населення в Східній Україні (WeProsper).

Проєкт фінансується Урядом Канади, реалізується у двох цільових регіонах – Донецькій та Луганській областях на підконтрольних Україні територіях.  Супроводжується канадською неурядовою організацією SOCODEVI (м. Квебек, Канада) та Дніпропетровською обласною громадською організацією «Сільськогосподарська консультаційна служба» (м. Дніпро, Україна).

Керівник фермерського господарства  Біткіне Валентина Федорівна працює в рамках проєкту WeProsper більше двох років. За цей час за рахунок коштів господаря було побудовано приміщення для утримання 10 голів дійного стада.

Для зменшення частки фізичної роботи на фермі, підвищення якості молока та комфортного утримання тварин поетапно проінвестовано сучасне обладнання.

Сьогодні в ФГ «Біткіне» утримується 8 голів дійного стада.

Проєктом WeProsper заплановано створення 5 мультифункціональних кооперативів в Донецькій області, які будуть забезпечувати збір, зберігання, первинну переробку та транспортування молока.