МЕГА ЙОРТИ – 2021

Дата: 21.09.2021 10:57

25 вересня 2021 року в Маріуполі (парк ім.Гурова)  буде проводитись Всеукраїнський фестиваль «Мега Йорти», який присвячується 30-річчю Незалежності України та 200-річчю Грецької революції.

Фестиваль грецької культури «Мега Йорти» – традиційне свято греків і всього багатонаціонального народу Донеччини. Його організаторами з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, який очолював Донат Патрича, та грецькі товариства, а з 1995 року – Федерація грецьких товариств України за активної участі місцевих органів влади, закладів культури та меценатів. Одним із перших ініціаторів фестивалю був Донат Костянтинович Патрича – заслужений працівник культури України, поет, перекладач, прозаїк, композитор, патріарх грецького національного руху, в світлу пам’ять про якого з 2005 року фестивалю присвоєно його ім’я.

Фестиваль як свято грецької культури приймали гостинні Сартана (1988), Велика Новосілка (1989), Маріуполь (1990,1991), Бугас – Сартана – Велика Новосілка – Стила – Урзуф – Кременівка (1993), Старобешеве (1995), Красна Поляна – Старобешеве – Чермалик – Новоянісоль – Бугас (1997), Кременівка (2001), Ялта (2003), Старий Крим (2005), Старомлинівка (2007), Гранітне (Карань) – 2009  Сартана (2011), Старобешеве  (2013), Урзуф (2015), Малоянисоль (2017), Волноваха – (2019).

«Мега Йорти – 2021»  проводиться за ініціативою маріупольського міського голови Вадима Сергійовича Бойченка та під патронатом Генерального секретаріату у справах греків зарубіжжя МЗС Греції, Комітету з управління міжнародними пропозиціями «Греція 2021», народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитра Валерійовича Лубінця, народного депутата України Вадима Владиславовича Новинського, голови Благодійної організації «Фонд Бумбураса», президента будівельної компанії «Гефест» Пантелеймона Васильовича Бумбураса та Мангушського селищного голови Володимира Ілліча Караберова.

Програма Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти – 2021»

10:00-15:30 – робота виставок народної творчості, подвір’їв (українського, грецького, козацького, ромського), книг грецьких авторів, газет, національної кухні, майстер- класи з виготовлення виробів, приготування страв грецької кухні.

12:00 – театралізована хода грецьких товариств, худ.колективів, молоді, активу ФГТУ, присвячена 200-річчю Грецької революції та 30-річчю Незалежності України.

13:30 – урочисте відкриття Фестивалю:

– пролог і початок Гала-концерту Фестивалю
– вітання гостей
– виступ художніх колективів і солістів
– передача естафети Фестивалю Мангушській громаді Маріупольського району

15:00-20:00 – спортивна програма:
– відкриття спортивної програми
– грецька боротьба куреш
– змагання з перетягування каната
– змагання з гирьового спорту

20:00 – феєрверк

20:00 – 24:00 – народне гуляння, молодіжна дискотека