Хто може перевіряти у громадян сертифікати вакцинації

Дата: 29.10.2021 09:16

За кордон – лише з ковід-сертифікатами. Якими вони будуть?

Голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі програми "Право на владу" заявив, що в нинішних умовах у громадян дуже часто перевірятимуть сертифікати вакцинації від коронавірусної інфекції, повідомляє Слово і діло

«Це і служба Міністерства охорони здоров'я, санітарні лікарні, це і Держпродспоживслужба, це і безпосередньо провідники, якщо це стосується залізничного транспорту», - розповів очільник відомства.

Самі поліцейські можуть вдатися до вибіркової перевірки сертифікатів. Водії громадського транспорту не можуть перевіряти наявність сертифікатів, однак зобов'язані попередити пасажирів про необхідність перевірки та наявність документів про вакцинацію. У торгільно-розважальних центрах сертифікати перевіряє персонал закладів.

Що стосується підроблених сертифікатів про вакцинацію, то чотири тисячі співробітників поліції застосовують спеціальне програмне забезпечення на планшетах для перевірки QR-кодів кожного сертифіката.

Фото: ukrinform.ua