Марина Лазебна: Держава допоможе кожному малозабезпеченому безробітному, який хоче відкрити власну справу

Дата: 03.11.2021 11:41

Нові бізнес ідеї 2019 року

Наступного року держава надаватиме безробітним кошти на відкриття бізнесу, повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна. Так працюватиме програма підтримки для малозабезпечених сімей, на яку в проєкті держбюджету 2022 заклали близько 100 млн грн.

Хто отримає кошти

Українці, які зареєстровані як безробітні та отримують соцдопомогу малозабезпеченим сім’ям.

Умови програми

• Сума становить щонайбільше 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 – 97 500 грн).
  • Кошти переказують безготівково. Їх можна використовувати тільки для оплати рахунків за обладнання й матеріали.
  • Позику дають безвідсотково, її треба віддати через 3 роки. При цьому сума, яку слід повернути, буде меншою: з неї вирахують сплачені за три роки податки та ЄСВ.

Гроші можна не віддавати, якщо податки перевищать допомогу або якщо підприємець візьме на роботу ще двох безробітних за направленням центру зайнятості.

Як узяти участь

1. Подати заяву в центр зайнятості за місцем проживання. Разом із довідкою про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-планом майбутньої справи.
  2. Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості. Вони консультуватимуть учасників і проводитимуть для них безкоштовне професійне навчання.
  3. Коли регіональна комісія розгляне бізнес-план і дасть добро, учасник упродовж місяця має зареєструвати ФОП або юрособу. Плюс укласти угоду з регіональним центром зайнятості та центром зайнятості за місцем проживання.
  4. Щоб отримати кошти, треба надати центру зайнятості рахунок і договір, укладений між учасником програми та постачальником обладнання й матеріалів.
  5. На основі цих документів регіональний центр зайнятості оплачує учасникам витрати.

Фото: seo-marketing.com.ua