Гід з державних послуг - портал з інформацією про державні послуги в Україні

Дата: 16.11.2021 11:16

Гід з державних послуг – твій путівник у світі держпослуг | Новини |  Баштанська міська територіальна громада

З метою підвищення обізнаності не тільки громадян України, а й іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах щодо державних послуг, які можна отримати в Україні та мінімізації побутової корупції при їх отриманні 27 серпня 2020 року Мінцифри запровадило Гід з державних послуг, який розміщується на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія» та доступний за посиланням: https://guide.diia.gov.ua/

Гід з державних послуг – це єдиний офіційний ресурс, який містить інформацію про всі державні послуги в Україні, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Інформація на Гіді з державних послуг є актуальною та такою, що відповідає чинному законодавству України.

Наразі на порталі доступна інформація про 1 170 послуг: місце та строки їх надання, вартість, необхідні для отримання документи та спосіб оскарження результатів.

Послуги розподілено за 17 категоріями:

громадянство та міграціябудівництво та нерухомістьсоціальний захисттранспорт, сільське господарство, безпека життєдіяльності, інтелектуальна власність, земля та екологія, зовнішньоекономічна діяльність, захист та охорона, діяльність бізнесу та громадських формувань, професійна діяльність, виробництво та обіг окремих видів продукції, інформатизація, космос та електронні довірчі послуги, фінанси та податки, паливно-енергетичний комплекс та водопостачання, освіта, спорт та туризм, культура релігія.

На порталі також міститься пояснення щодо 36 життєвих ситуацій -  що варто знати, куди звертатись та як діяти у випадку приємних та не дуже, очікуваних або несподіваних подій та ситуацій (для громадян і для бізнесу).

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.