Про порядок отримання пенсій та соціальних виплат через банківські установи з 1 вересня 2021 року

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України" з 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківський рахунок за винятком окремих категорій осіб, для доставки пенсій яким проводитимуть конкурси серед надавачів послуг.

Можливість адресної доставки пенсій та соціальних виплат передбачено лише для 4 категорій осіб:

• людей з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Зазначені категорії громадян можуть обрати між адресною доставкою компанією, відібраною на конкурсі та банківським рахунком.

Усі інші особи з 1 вересня 2021 року  отримуватимуть виплати лише через поточні рахунки уповноважених банків. З переліком уповноважених банків можна ознайомитися за посиланням  https://www.pfu.gov.ua/1906048-perelik-bankiv-upovnovazhenyh-na-vyplatu-pensij/.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ "Ощадбанк", який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.