Робоча поїздка голови Комарської сільської ради

Дата: 15.07.2021 16:20

Комарський сільський голова Геннадій Ходос здійснив робочу поїздку до низки сіл, ознайомившись зі станом справ в закладах культури сіл Воскресенка, Шевченко, Вільне Поле, Піддубне, Мирне.

Мета поїздки – моніторинг проблем життєзабезпечення будинків культури та бібліотек, рівня взаємодії працівників цих закладів із населенням. Крім того, була приділена увага питанню доступності для людей з обмеженими фізичними потребами до приміщень. Голову сільради супроводжувала спеціаліст I категорії відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури і туризму Комарської сільської ради Дар’я Дмитрієва.

Сільські будинки культури були і залишаються головними осередками, навколо яких утримується культурне життя громад, центрами дозвілля, творчого самовираження та дітей та дорослих.  На жаль, більшість будівель потребують поточного ремонту, а деякі приміщення – капітального.

«Фактично всі будівлі клубів не ремонтувалися протягом десятків років. На їхнє відновлення потребуються чималі кошти. Для бюджету новоствореної Комарської ради, на плечі якої лягли повноваження по утриманню сільських будинків культури такі витрати є непомірно великими», - констатував Комарський сільський голова.

Сьогодні керівництво громади відшукує найоптимальніші шляхи вирішення цієї проблеми.

«Ми повинні створити певні умови для того, щоб сільські клуби розширили свої можливості  й об’єднували не тільки функції бібліотеки і гуртків, але й стали громадським простором для спілкування та місцем проведення культурно-розважальних заходів», – поділився Геннадій Ходос.

Що стосується сільських бібліотек, то  за всіх  часів вони завжди виконували важливу соціальну функцію, бо є місцем для спілкування, навчання. На думку голови сільради, стан бібліотек відбиває розвиток села, тому необхідно використати всі можливості, щоб бібліотеки стали достойним культурно-освітнім простором.

Голова Комарської сільради відзначив творчу  активність та   висловив подяку за  утримання приміщень у належному стані директорам СБК:  Воскресенського – Головко Світлані Анатоліївні, Шевченківського – Ткаченко Людмилі Миколаївні, Вільнопільського – Федонюк Наталії Сергіївні, Мирненського – Бадіній Валентині Михайлівні, завідуючим  Шевченківської та Воскресенської бібліотек  – Іскерко Ларисі Петрівні та Лобурець Світлані Олександрівні.

Геннадій Ходос уважно вислухав побажання, визначився з проблематикою. Спілкування з керівниками закладів відбувалося у конструктивному руслі,  декілька нагальних питань вдалося вирішити одразу.

У підсумку робочої поїздки були визначені напрями подальшої діяльності закладів культури,  питання взаємодії та реагування на потреби громади у культурному просторі.