День визволення України від фашистських загарбників

Дата: 28.10.2021 08:35

До 77-ї річниці визволення міста Апостолове від німецько-фашистських  загарбників | Апостолівська міська рада

Щороку, 28 жовтня, в день остаточного вигнання нацистів з території України у період  Другої світової війни ми вшановуємо солдат, які віддали життя, виганяючи нацистів з українських територій, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Будемо завжди пам'ятати про те страшне воєнне лихоліття.

Вшановуємо пам'ять жертв - мільйонів людей по всьому світу, чиї долі й життя перемолола  страшна, нещадна війна.

У ході Другої світової війни, саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.Вигнання нацистських окупантів з України відбулося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення нашої країни від німецької окупації повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей. 2,3 мільйони українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.